از کدوم ارائه دهنده اینترنت بگیریم؟

از کدوم ارائه دهنده اینترنت بگیریم؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/10/14 0 نظر

یکی از سوالات مشتریان عزیزما که بار ها از ما سوال شده که اینترنت خودمان را از کجا تهیه کنیم که به نفع ما باشد. درنگاه اول اگر راجب این موضوع بخواهیم بگوییم اینترنت خطی که به صورت سیم های خطوط مخابراتی میباشد پیشنهاد میشود.

حال اگر بخواهیم به این موضوع دقیق تر توجه کنیم اینگونه است.ما در سه نوع میتوانیم به اینترنت در ایران متصل شویم که این سه نوع را برای شما در این مطلب توضیح خواهم داد.

 

راه اول:خطوط مخابراتی به عنوان مثال (مخابرات ، پارس انلاین ، شاتل ، اسیاک ؤصبانت ) که جزو معروف ترین این شبکه ها میباشند.

حال اگر شما در خانه یا محل کار خودتان خطوط تلفنی دارید میتوانید با مراجعه به این شرکت ها امکان تهیه adsl را خریداری فرمایید .

همه همیشه دوست دارند بهترین سرویس و بهترین سرعت  را داشته باشند و از همه مهم تر هزینه کمتری را صرف اینترنت کنند برای همین تحلیل کوچیکی از بسته اینترنتی را برای شما دوستان عزیز در نظر گرفته ایم.

سایت مخابرات:https://tci.ir/
سایت شاتل:https://www.shatel.ir/
سایت صبانت :https://xn--mgbbh5b5e.com/

سایت اسیاتک:https://www.asiatech.ir/

توجه:شاید شنیده باشید که (تعرفه‌های بین المل) و (تعرفه‌های داخلی) فرق این دو این است که به طور مثال سایت هایی که در انتها انها .ir وجود دارد داخلی هستند یعنی سرور های انها داخل ایران قرار دارد اما بین المل سایت ها و برنامه هایی هستد که خارج از ایران میباشند مثل سایت های که در انتها انها .com وجود دارد و برنامه مثل instagaram که خارجی هستند.

سرعت های adsl در ایران به صورت ,128kb,256kb,512kb که این سرعت ها اصلا برای خرید دیگر پیشنهاد نمیشود چون به غیر از اعصاب خورد کردن کاری دیگری ندارد سرعت این نوع مدل ها خیلی پایین است و اما سرعت های خوب و معمولی مثل 1mb,2,mb,8,mb.16mb این نوع سرعت برای کار های روزمزه خوب و کاربردی دارد . برای دوستان که نیازشان استفاده از نرم افزارهای instagram ,whatsapp , و سرچ های این مدلی است گزینه 8mb پیشنهاد میشود ولی برای دوستانی که میخواهند بازی های انلاین انجام میدهند سرعت 16 mb میشود .

لیست قیمت صبانت :https://www.sabanet.me/Adsl/Adsl2PriceList
لیست قیمت پارس انلاین:https://www.parsonline.com/adsl/sale/compare-services

لیست قیمت شاتل:https://www.shatel.ir/services/adsl2/adsl2-price-list/

راه دوم :از طریق سیمکارت که امروزه فقط با داشتن یک گوشی که 4G را پشتیبانی کند میتوانید به اینترنت متصل شوید. و اما دوستانی که خط تلفن ندارند ولی میخواهند به اینترنت متصل شوند میتوانند از یک مودم سیمکارتخور که توانایی اتصال چندین یوزر را دارند استفاده کنند.(سرویس ها را میتوانید از رایتل ؤ ایرانسل ؤ همراه اول )تهیه کنید.

مودم های سیمکارتخور نصب سختی ندارند فقط کافیست سیمکارت وارد دستگاه شود و سرعت خیلی بیشتر و بهتر از مودم های adsl دارند نمونه هایی از این دستگاه را میتوان به سایت زیر مراجعه

Mr200: https://fanoosit.com/TP-LINK-Archer-MR200-Wireless-LTE-Modem-Router

روتر وایرلس تی پی لینک Archer MR200

راه سوم:رادیو ها راه حل دیگر این است که شما از شرکت هایی مانند zi-tel رادیو تهیه کنید و بالای پشت بام خانه خود قرار دهید و با یک سیم اتصال به روتر یا یک Access point متصل شوید . مهم ترین عملکرد این نوع اتصال سرعت بالای 30 مگ میباشد که در سایت خود زیتل سرعت 40mb قید شده است.

سایت زیتل :https://www.zi-tel.com/home-service

رادیو وایرلس میکروتیک RBSXT5HPnDr2

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات

اگر مایل هستید از آخرین تخفیفات و جدیدترین محصولات با خبر شوید همین حالا در خبر نامه ثبت نام کنید