بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فانوس آیتی کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

اکسس پوینت بیسیم

اکسس پوینت بیسیم (‎Wireless access point (WAP که به آن اکسس پوینت (AP) هم گفته می شود سخت افزاری است که برای ارسال و دریافت داده ها در شبکه های محلی بیسیم (WLAN) استفاده می شود. یک اکسس پوینت کاربر را به کاربران دیگر در شبکه متصل کرده و همچنین به عنوان نقطه اتصال داخلی بین WLAN و یک شبکه سیمی ثابت عمل می کند.

انواع روتر وایرلس

روتر وایرلس دستگاهی است که در نقش یک پخش کننده سیگنال برای چندین دستگاه کار می‌کند و به آن‌ها امکان اتصال به‌ شبکه وایرلس کامپیوتر را می‌دهد. دستگاه‌هایی که به‌این شبکه متصل باشند بدون این‌که نیازی به کابل و کابل‌کشی داشته باشند با یکدیگر در شبکه می شوند. پرکاربردترین استفاده از شبکه وایرلس امکان استفاده سریع و آسان تمام کامپیوترها و دستگاه‌ها متصل به‌شبکه از یک اتصال اینترنت است.

با این‌که نام این دستگاه روتر وایرلس است، اما در واقع، در صورت نیاز به‌استفاده از آن برای اتصال به‌اینترنت، باید یک کابل شبکه به‌آن وصل کنید. این کابل که به‌آن کابل اترنت هم گفته می‌شود، اینترنت را به‌روتر وایرلس ارائه می‌دهد و در نتیجه، کامپیوترهای متصل به این روتر از اتصال اینترنت استفاده می‌کنند.

زمانی‌که روتر روشن شود و کابل شبکه به‌آن وصل باشد، می‌توانید دستگاه‌های‌تان را به‌شبکه متصل کنید. روتر شروع به انتشار سیگنال‌هایی می‌کند که معمولا مسافتی بین 90 تا 300 متر را طی می‌کنند. این مسافت به‌عوامل گوناگون مانند مدل روتر و تعداد دیوارهایی که در مسیر سیگنال قرار دارند بستگی دارد.روتر یک آدرس آی پی (IP) به هر کدام از دستگاه‌های شبکه می‌دهد تا در هنگام دریافت و ارسال داده‌ها، آدرس مقصد یا مبدا خود را بداند. با این کار، روتر مطمئن خواهد بود که بسته‌های ارسالی یا دریافتی همیشه به مقصد صحیح خود خواهند رسید و در مسیر شبکه گم نمی‌شوند.

روتر وایرلس مانند دستگاه‌های قدیمی‌تر از قبیل رادیوها، تلفنهای همراه و تلویزیون‌ها از امواج رادیویی برای برقراری ارتباط وایرلس با سایر دستگاه‌ها استفاده می‌کنند

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید

whatsapp